Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 5773145



*

nr 577 3145


Vas

keramik, signerad R G, Sverige 1910, höjd: 20


Utrop:

100 kr

Såld:

2.200 kr

Sista tid för bud online:

tisdag 14 april 2009
kl 18:14:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
8/4 16:06:02 1      450 kr
10/4 03:23:50 2      150 kr
10/4 03:27:57 2      250 kr
13/4 20:53:53 3      400 kr
14/4 06:44:37 1      600 kr
14/4 09:17:23 4      600 kr
14/4 15:00:46 5      850 kr
14/4 16:42:59 2      950 kr
14/4 17:22:06 5      1.100 kr
14/4 17:23:09 5      1.300 kr
14/4 17:33:05 2      1.100 kr
14/4 17:45:58 6      1.300 kr
14/4 17:46:45 6      1.400 kr
14/4 17:49:19 7      1.500 kr
14/4 17:59:54 5      2.100 kr
14/4 18:05:07 7      1.800 kr
14/4 18:08:37 7      2.100 kr
14/4 18:09:43 7      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 8235 Glas
    3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:03
  • 8334 Vas
    benmassa. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53
  • 8238 Vas
    Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8223 Vas
    kristall. Höjd: 30 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:18
  • 8221 Vas
    kristall. Höjd: 42 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:17
  • 8335 Vas
    Onyx/metall. Höjd: 30 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:02




Ladda ner broschyr